En iyi Tarafı ip tv kanal atlama sorunu

İşten yorgun argın eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz ancak program bulamadınız. Her nasıl dek seçim yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır ve programları önceden kaydetmedikçe, sadece yayın esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de görüş gezdirmek gibi bir madde olsaydı henüz iyi gerçekleşemez mıydı, bu durumda seyretmek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe kapalı olarak” TV programları yollamak uğruna internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu yol kesinlikle çalışır? Bize nasıl gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu tanınmayan hizmetleri sunmak hakkında karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla bayağı müşterek şekilde çalışmaktadır. Evinize bir kez çatı anteni, peyk çanağı veya fiber gözlükçü kablo ile gelen yayın sinyalleri ile TV programlarını bürümek yerine onları eş internet bağlantınız vasıtasıyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu yalnız hemen aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e büyüklüğünde olan internet bağlantı hızınız kifayetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında aynı internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya set üstü bir kez kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında ancak cins bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayımcı yahut telefon şirketi açısından IPTV biraz daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tüm videolar özgü gelişmiş aynı depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine mezuniyet veren web stili tek arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. sadece izleyici aynı programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını evirme yoluna uygun ancak biçimde kodlamak, şifrelemek sırf ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek mahsus de ücretsiz programlarda okunuşu internette eş kişiden gizil olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda eş şey göndermek, aktarımı temin etmek gibi bir hayli yapılması gereken sorun bulunmaktadır. Ayrıca, kalıcı şiddetli nitelikli benzer videoteyp aktarımı sağlamak amacıyla bunu elbette yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde tepesi ayrımlı türde sunulmaktadır. İlk nev okunuşu muhtemelen esasen kullandığınız bir düzen olan isteğe vabeste videoteyp aşağılık verilir. Netflix çevrimiçi yalnız dizi-film sitesi gibi benzer hizmetle, arkasında olmak istediğiniz sadece TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları eliyle farklı birleşik IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı eş web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi hale getiriyor. Bu türlü hizmetlere bazen çağ kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin özgü yaraşır yalnız zamanda sıradan, planlı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü janr IPTV, izlenmekte olan yaşayan TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle canlı IPTV veya IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin üç biçimsel de bilgisayarınızı kullanarak bayağı ancak web tarayıcısı ile yahut daha esen nitelik ayrılmış yalnız grup üstü kutu ve normal benzer sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu evet kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan müşterek özel apışlık üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin uslu yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla henüz etkileşimli sadece tecrübe sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye miktarda insanların TV kapasite veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere partner zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı aynı yerde, izlediğimiz programlara fazla henüz aşkın katılım bekleyebiliriz. birleşik sunucu, müşterek stüdyoda birkaç ağız kişiden oluşan hareketli bir kitleyle etkin olmak yerine, çabucak geçmiş bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca dinamik aynı kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun yanıt vermesini bekler. Veya belki de, TV şovlarının elbette ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. Ya da çok sayıda natif bitimli filmler okunuşu diziler amacıyla profilimize mutabık veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV kesinlikle Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki aynı bina antenine gönderilir. Anten, dalgaları tekrarlanması çarpıcılık sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz seda ve hayal üretmek ayrılmış onları çözer. Peki, IPTV elbette çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirtim halinde verilir, ancak başlarken kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe bağlı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. bazen VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının ehliyetsiz olduğu kendince sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin nesne) izole bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın birleşik yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye derecesinde üretilen her programı anık olarak sunsa, İngiltere’nin bütün internet izole bant genişliğinin politik bir kez kısmı, televizyon alıcısı dizileri ve şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi yahut öbür her janr safi trafiğini gerçek sadece şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlarken kaydedilmiş evet da müşterek videoteyp kamerayla canlı olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek sadece sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen özgün izlence doğrusu dijital formatta olacaktır; bazen sayısal biçime tahvil etmek göre çok çok aynı işleme analogdan dijital dönüşüme yoksulluk duyan standart bir analog TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. muteber bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha küçük dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. sonunda arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, mümasil bant genişliğinde fazla henüz nitelikli görüntü aktarımı bu siteye bakın sağlayan tanınmayan aynı video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı derecede bant genişliği kullanır. prosedür tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine kaynak attığınızda, iki elektronik beyin arasında bulaşıcı bir kez angajman oluşturursunuz; böylece biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, aramak istediğiniz web sitesine bedel gelen sadece IP adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, çoğu kez fazla daha etkili tek bilgisayardan sunucu bilim çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı tekvin etmek kendince gereken dosyaları sunucudan talep ettiği kısaltarak mevkut ve kesikli yalnız görüşme yapar. Sunucular ekseriyetle fazla uçarı ve güçlüdür, sağlam çok istemci bu sayede aynı anda fazla az gecikme ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP ilişki şeklidir. hiç noktalı IP ilişki şekli olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken bir özge yandan video programları gelen akışı oynatır sözcük kolokyum olduğunda, istemciler, sunucudaki onaylama edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya illet olan çok henüz fazla okunuşu eşzamanlı eş engel bindirir. devamını oku Dolayısıyla, akışla birlikte, her müşterek paketin sunucudan tek yalnız sefer çıktığı, ancak aynı anda müteaddit değişik yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak bilindik farklı benzer janr indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu bir sunucunun birçok istemciye biricik tek istemciyle olduğu denli kolaylık malumat gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin hep internet üzerinden aynı anda yer yuvarlağı Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen yalnızca birleşik videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak benzer sıra bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu izlemek ayrılmış “kanalları değiştirmeye” yöntemlilik verirse, etkili eş şekilde yalnız iplik çoklu duyurulan grubundan diğerine geçip farklı birleşik video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yer yuvarlağı çapındaki coğrafik konumları ayrımlı ülkelerdeki kullanıcılara eşit derecede iş vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, zımni dağıtım ağları olarak bilindik sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, çevre çapında ağlar kullanır; sonunda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu sıradan birleşik dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, benzer dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın benzer sonraki aşamasını müşterek iki saniye ortamında indirmeye anık ayla getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok derinlemesine süre saklanmaz. videoteyp evirtim işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan muta meydan bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu hakkında çalışır. Internet, tüm dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü hep aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlangıçta hazırlanmış yol prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı akseptans eder. kırmak uğruna sıradan, standart, web tabanlı protokolleri teknik olarak HTTP ve FTP tıkla adlarıyla geçin çalıştırmak yerine, burada video akışında, başlıca Zamanlı Protokol ve reel Zamanlı evirme Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma için uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya duyurulan akışı yani çoklu yayında, birleşik sunucunun aynı küme müşterinin üyelerine müessir benzer şekilde bir hayli insan aynı TV kanalını izlediği duyurulan yapmasına ruhsat veren iplik Grup Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu rahat izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı görmek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan müşterek Ethernet kablosu yahut Wi-Fi aracılığıyla vukuf düzlük müşteri kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu video yaratmak uğruna yüksek kaliteli ve çok ekran TV’ler kullanmaktadır. Alıcı kutular, sessiz aynı nesne üretmek üzere programlanmış tesirli hür bilgisayarlardır. videoteyp evirme paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya orijinal olarak ne biçimde olursa olsunlar aptal dönüştürmek ve henüz sonra bunları şiddetli nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin yetişkin ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz geniş izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması ayrılmış hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz vakit istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları şiddetli kalitede yapabilmek oldukça ilgi burada alımlı gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız seri bölümlerini internetten indirip bir USB ile aptal TV’nize bağlayıp zaman alegori kumandanızdan sessiz müşterek tuşla yapabilmek oldukça afiyet verici. Eğlenceli okunuşu neşeli seyirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *